« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« Zhurnal mëson » Stevo Pendarovski koordinator nacional për anëtarsimin e Maqedonisë në NATO?
Stevo-Pendarovski_1.jpg

Shkup, 21 shtator - Stevo Pendarovski, deputet dhe ish-kandidat për president, do të emrohet koordinator nacional i Maqedonisë për anëtarsim në NATO, po shpekulohet prapa kuintave të politikës, mëson Zhurnal.mk

Emrimi, siç bëhet e ditur, për shkak të pengesave ligjore duhet të bëhet pas zgjedhjeve lokale.

Maqedonia në periudhën 2006 deri në vitin 2009 kishte koordinator nacional për anëtarsim ne NATO, ku në këtë funksion atë kohë ishte emruar nga ana e VMRO-DPMNE-së, ministri i tanishëm i punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Për shkak të mos suksesit në samitin e Bukureshtit, ky funksion u ndërpre.

Qeveria e re pretendon ta rikthej në binare rrugëtimin e Maqedonisë drejt strukturave evro-atlantike.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 19:37  | D.J. | 2,280 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.