« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
Apple rrit limitin e shkarkim në App Store mbi valët celulare në 150MB
app_24.jpg

Me debutimin e iOS 11, shkarkimi i aplikacioneve të madhësive të ndryshme do të jetë më i lehtë mbi një rrjet celular, kjo falë rritje së limitit.

Më përpara Apple kërkonte përdoruesve që qaseshin në një rrjet Wi-Fi për të shkarkuar aplikacione mbi 100MB në madhësi ndërsa ky limit tashmë është rritur në 150MB.

Ndryshimi i lajmëruar në uebsajtin e zhvilluesve të Apple vjen në një kohë kur kompania po sjell teknologji të reja për zhvilluesit e palëve të treta të cilët tashmë mund të ndërtojnë aplikacione të realitetit të shtuar ku objektet shfaqen në botën reale si në Pokemon GO.

Megjithatë 150MB ende është shumë pak për shumë lojëra por edhe aplikacione.

Apple nuk e ka ndryshuar këtë kufizim që nga 2013-ta kur e rriti nga 50MB në 100MB. Me versionin e parë, iOS kishte 10MB limit.

Sot shumë përdorues në vende të ndryshme të botës të iOS kanë plane tarifore pa limit, por kjo nuk mund të thuhet në Shqipëri. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 16:37  | L.E. | 795 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.