« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Dramë e armatosur në një shitore në Shkup
../Store/armaa_5_1_small.jpg

Shkup, 21 shtator- Tre persona të maskuar me kërcënim me armë mbrëmë kanë marrë 30.000 denarë nga një dyqan i "Stokomak"- ut në rr. "Jani Lukrovski" në Shkup.

Në SPB-Shkup është denoncuar se tre persona të panjohur me maskë me forcë i kanë hapur grilat dhe kanë hyrë në dyqan, ku kanë qenë të punësuarit të cilët e kanë numëruar qarkullimin ditor. Autorët me kërcënim me armë zjarri u kanë marrë rreth 30.000 denarë, pas çka e kanë braktisur vendin.

Është kryer ekspertizë nga SPB-Shkup dhe ndërmerren masa për zbulimin e personave si dhe zbardhjen e tërësishme të rastit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 14:40  | L.E. | 2,551 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.