Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
1 milionë dollarë nga Facebook për Meksikën pas dëmeve të tërmetit (Foto)
termet_9.jpg

Pas tërmetit të rëndë që është shkaktuar në Meksikë, nga i cili humbën jetën qindra njerëz dhe u lënduan shumë të tjerë, kanë filluar edhe donacionet.

Është pikërisht krijuesi i rrjetit social, Facebook, Mark Zuckerberg që ka bërë te ditur se Facebook është duke kontribuar me 1 milionë dollarë për t’i ndihmuar Meksikës pas gjithë kësaj ngjarje shumë të vështirë, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu Zuckeberg ka thënë se Facebook po bashkëpunon më UNICEF-in, sa i përket donacioneve të organizatave të ndryshme, për ndihmat në Meksikë.

“Faleminderit të gjithëve në komunitetin tonë që janë bërë pjesën e tyre për të ndihmuar njerëzit për t’u rikëmbur. Forca Meksikë".

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 11:11  | L.E. | 1,008 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
180 udhëtarë bllokohen në Gjermani pas anulimit të fluturimit të Wizzair
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.