« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Zhvillimi i makinave Ford të Policisë Amerikane (Video)
makinaa_2.jpg

Me popullaritetin e lartë të Ford në mesin e Departamenteve të Policisë në SHBA, nuk është cudi që disa nga Interceptorët e tyre janë bërë aq të njohur.

Video e mëposhtme tregon zhvillimin e këtyre makinave, nga Ford Mainline i vitit 1950, e cila fillimisht ishte e disponueshme në stile dhe konfigurime të shumta trupore.

Interceptori i vitit 1952 ishte vecanërisht i pajisur për të trajtuar detyren, falë sediljeve të përparme "24 orë detyrë" dhe një motor V8 me 125 kuajfuqi.

Nëse flasim për vitet '80 , nuk mund të kalojmë pa përmendur makinën më të popullarizuar të policisë të të gjitha kohërave, Vic Crown, i cili si një model, vazhdoi deri pak kohë më parë, duke kaluar nëpër disa ndryshime të gjeneratave.

Për më shumë, shikoni videon e mëposhtme. /IndeksOnline/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 10:18  | L.E. | 1,562 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.