« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Apple Watch Series 3 probleme me rrjetin celular LTE
appp_11.jpg

Apple Watch Series 3, iPhone 8, dhe iPhone 8 Plus godasin tregjet së shpejti. Këto produkte mjaft jetike për prosperitetin e kompanisë, kanë një impakt të lartë në të ardhurat e saj.

Lajmet se ora inteligjente e Apple, Watch Series 3, ka probleme me konektivitetin LTE, bënë një të ngadalësohej marshi i gjigandit Amerikan drejt një kompanie me vlerë 1 trilion dollar.

Aksionet ranë me 2.5% mëngjesin e së Enjtes, një rënie substanciale për një kompani si Apple. Aktualisht ajo vlerësohet me 800 miliar dollar dhe një rënie sado e vogël mund ti humbasë dhjetëra miliard dollar në vlerë.

Grafiku i mëposhtëm tregon sesi gjatë ditës së Mërkure aksionet ranë nga 158 dollar në 154 dollar.

Apple Watch Series 3, iPhone 8, dhe iPhone 8 Plus godasin tregjet së shpejti. Këto produkte mjaft jetike për prosperitetin e kompanisë, kanë një impakt të lartë në të ardhurat e saj.

Megjithatë sytë e të gjithëve janë drejt iPhone X, edhe pse dy iPhone e tjerë dhe Apple Watch përfaqësojnë një pjesë kritike të rritjes së pritur të Apple.

Por çfarë është ky problem? Një zëdhënës i kompanisë tha për The Verge se kur Apple Watch Series 3 lidhet me një rrjet Wi-Fi pa konektivitet, bllokon njëherazi qasjen në rrjetin LTE.

Apple konfirmoi se ishte në kërkim të një zgjidhje me anë të një përditësimi softueri.

Ky tre mujor është shumë i rëndësishëm për Apple. Të ardhurat do të tregojnë sesi janë pritur produktet e reja dhe sa do të ja arrijë të zhvillojë më tej portofolin e produkteve si HomePod, AirPods dhe AirPower.

Pritshmëritë e Wall Street janë të larta, sidomos nga iPhone.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 10:01  | L.E. | 952 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.