« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Lansohet Meizu M6 (Foto)
meizuu_1.jpg

Ashtu siç është caktuar, Meizu M6 sot është lansuar zyrtarisht.

Smartfoni i ri i kompanisë së njohur kineze, Meizu, vjen me ekran 5.2-inç HD, procesor 1.5 GHz MediaTek MT6750 SoC me tetë bërthama, 2 dhe 3 GB RAM memorie, si dhe 16 dhe 32 GB memorie të brendshme.

Gjithashtu, Meizu M6 vjen edhe me kamerën kryesore prej 13 megapikselë dhe 8 megapikselë, transmeton Koha.net. Punon me sistemin operativ Android 7.0 Nougat me ndërfaqen e përdoruesit Flyme 6.0 UI, si dhe ka baterinë prej 3,070 mAh.

Dimensionet e Meizu M6 janë: 148.2 x 72.8 x 8.3 mm, si dhe peshon 143 gramë. Po ashtu, skaneri për gishtërinj është i vendosur në pjesën e përparme të telefonit, i cili mund të hapet brenda 0.2 sekondave. Sa i përket ngjyrave, smartfoni i ri përfshinë ngjyrën e argjendtë Moonlight, ari Champagne, të zezë mat si dhe të kaltër Electric Light.

Meizu M6 kushton vetëm 105 dollarë dhe pritet të dalë për shitje nga 25 shtatori, ndërsa para-porositjet tashmë kanë filluar. Nuk dihet se kur do të jetë në dispozicion për shitje jashtë Kinës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 14:54  | L.E. | 589 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.