Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
Shembja e banesave në Shkozë, Paloka: Rama të tregohet njerëzor
paloka-1.jpg

Tiranë, 20 shtator - Deputetët e partisë Demokratike, Rudina Hajdari Albana Vokshi dhe Edi Paloka ishin ditën e sotme në Shkozë, në mbështetje të banorëve shtëpitë e të cilëve po shemben për t’i hapur rrugë projektit të zgjerimit dhe rehabilimit të lumit të Lanës.

Paloka i kujtoi kryeministrit se gjatë fushatës u kishte premtuar këtyre banorëve kompensim sipas ligjit, ndërsa i bëri thirrje që të mos sillet si armik me qytetarët e vet, por të bëhet njerëzor.

“Jemi këtu për të sensibilizuar opinionin dhe për t’i bërë thirrje Edi Ramës, mos u sill si armik me qytetarët e tu, bëhu njerëzor. Zgjidhja është ajo që u është premtuar. Shtëpitë që janë të palegalizuara të legalizohen dhe të kompensohen me vlerën e tregut, ndërsa banorëve t’u jepet kohë dhe mundësi për t’u strehuar si njerëz dhe jo të nxirren si kafshë nga banesat e tyre”, tha Paloka.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 12:25  | Xh.I. | 386 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
180 udhëtarë bllokohen në Gjermani pas anulimit të fluturimit të Wizzair
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.