« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
Bejli: Ndihmova që të fillohet debat publik në temë korrupsioni
Disa përmendore nga "Shkupi 2014" dëshmi materiale të mundshme në procedurat
Kumbaro: Nga pikëpamja e kulturës, Shqipëria është më afër se kurrë me Maqedoninë
Gurabija me drithëra
gurabii_1.jpg

Përbërësit

125 gr gjalpë

1 lugë të gjellës jogurt

1 gotë sheqer

gjysme gote vaj

1 levore portokalli ne rende

1 vezë

1 vanilje

1 lugë të çajit karbonat

3 gota miell

PËRMBI

100 gr çokollatë copëza

50 gr perzierje te dritherave

1 të bardhë të vezës

Hapat

1 Të gjithë përbërësit e gurabijave i përziejmë në një enë të thellë. E përfitojmë një brumë të butë, prej të cilit fillojmë të ndajmë copa të vogla.

2 Drithërat dhe copëza e çokollatës i përziejmë në një enë, gurabijat i zhytim në të bardhët e vezës pastaj në përzierjën e drithërave.

3 Gurabijat i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 10:54  | L.E. | 2,448 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
« Analizë » A priten arrestime të reja?!
Është zgjedhur kryetari i Këshillit Komunal në Tetovë
Pranohet akuza e PSP-së, Alimi dhe Guri do të gjykohen
Edhe pas 200 ditësh qeverisjeje, gjuha shqipe ende jo zyrtare
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.