« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Hyundai iu kundërpërgjigjet limuzinave gjermane premium
hyyy.jpg

Hyundai ka prezantuar veturën luksoze Genesis G70, i cili në treg do t’iu kundërvihet modeleve Audi A4, BMW Seria 3 dhe Mercedes C.

Automobili ndan të njëjtën platformë mekanike me modelin Kia Stinger.

Vetura është e gjatë 4.685 mm, e gjerë 1.850 mm dhe e lartë 1.400, derisa distanca ndërmjet rrotave është 2.835 mm.

Modeli i ri do të ofrohet në versionet me motor 3.3 V6 dhe 2.0 benzinë me katër cilindra, derisa për adhuruesit e dizelit në dispozicion do të jetë edhe motori 2.2 litar me katër cilindra.

Twin-turbo V6 është marrë nga modeli Kia Stinger dhe prodhon 370 kuaj fuqi. Motori me benzinë 2.0 siguron 254 kuaj fuqi, ndërsa ai me dizel ofron 201 kuaj fuqi.

Modeli më i fuqishëm me motor V6 bart shenjën G70 Sport dhe prej 0 deri 100 km/h arrin për 4.7 sekonda. 

G70 është i pajisur me sistem të asistencës, që ofron siguri më të mirë të kësaj limuzine.

Automobili është i dedikuar, para se gjithash, për tregun e Amerikës Veriore, Lindjen e Afërt dhe Rusinë.

Shitja e tij do të fillojë vitin e ardhshëm, kur edhe pritet të bëhet i ditur çmimi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 10:19  | L.E. | 729 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.