« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Punëtori për reformë të ligjeve për planifikim dhe ndërtim
puntori.jpg

Shkup, 19 shtator- Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski sot do të flasë në punëtorinë për reformat e grup ligjit të cilat e rregullojnë planifikimin, ndërtimin dhe hapësirën.

Në punëtori, e cila është në organizim të Inspektoratit shtetëror për ndërtimtari dhe urbanizëm, do të marrin pjesë përfaqësues nga Qeveria, minsitritë e Transportit dhe Lidhjeve dhe Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Këshillit inspektues, Inspektoratit shtetëror për ndërtimtari dhe urbanizëm, Minsitrisë së Kulturës, Odës së arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar, inspektorë të autorizuar ndërtimor dhe urbanistik, si dhe nga Fakulteti i ndërtimtarisë dhe Fakulteti arkitektonik.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 09:07  | L.E. | 836 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.