« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Adnan Ismaili i Besës mysafir në konventën e PDSH-së
21769881_10209491996552917_1090688608_n.jpg

Tetovë, 19 shtator - Sonte PDSH-ja e Menduh Thaçit ka mbajtur konventën në të cilën ka prezantuar kandidatët për kryetar komune dhe këshilltarët komunal për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen më 15 tetor të këtij viti, transmeton Zhurnal.mk

Ndërkohë që në këtë konventë, si mysafir është paraqitur edhe edhe Adnan Ismaili një nga themeluesit e Lëvizjes Besa.

Prania e tij në konventën e PDSH-së vjen pas tentativave që dy liderët e PDSH dhe Lëvizjes Besa të bashkëpunojnë në nivel lokal, bashkëpunim ky që sipas tyre nuk u arritë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 22:33  | T.E. | 6,195 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.