« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Reagim i imponuar ndaj shpifjeve të dy grupimeve që falimentuan RDK-në

Nga Rufi Osmani

Rufi Osmani u tërhoq nga skena politike duke dorëzuar mandatin e deputetit dhe të kryetarit të partisë sepse vone kuptoi se kundërshtarët më të mëdhenjë politik i kishte në radhet e partisë të cilen me shumë sakrifice e krijoi. Njëri nga këto kundërshtar ishte ish nënkryetari i RDK-se Artan Dika dhe tjetri Vesel Memedi , person i cili pa propozimin tim nuk mund të bëhej kryetar i RDK-së asnjëherë.

 

Ju përsërisë edhe njëherë se përderisa unë isha kryetar i RDK-se partia ishte e bashkuar dhe monolite, pse partin e sollët ne situatë të falimentit ,,meritat,, dhe fajet kërkoni ne radhët tuaja dhe në raportet tuaja dhe mos vazhdoni me avazin e vjetër te kërkimit të fajtorit në adresë të gabuar. 

 

Per fund :

 

Rufi Osmanit nuk iu tremb syri në vitin 1997 kur pushteti sllavomaqedon e dënoi me 13,8 vjet burg dhe as që meret me broçkullat dhe halucinacionet e njerëzve te sojit ,,AA ose VM,,.

 

Durim ju ,,atdhetar,, dhe ju ,, vizionar,,  të pasprovuar , betejën tuaj të parë dhe të fundit do e keni më 15 tetor kur verdikti i popullit shqiptarë do ju përcaktojë  vendin  e merituar në historinë më të re të politikës së dështuar shqiptare në Maqedoni.

 

PS,, Me këtë reagim mbylli komunikimin tim me opinionin publik për këtë çështje,,

Me konsideratë : Rufi Osmani     

 19.09.2017, 20:31  | B.M. | 10,675 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.