« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Toyota përgatit Celica e re?
toy_4.jpg

Toyota është duke përfunduar punën në modelin Supra të freskuar dhe prodhuesi japonez shpejt do të ketë edhe një automobil të ri sportiv nga e kaluara.

Raportet sugjerojnë se Toyota në gamën e saj do të ketë serish Celica e njohur, pasi që kompania japoneze serish formalisht ka ruajtur këtë emër.

Sipas mediave të huaja, ekzistojnë disa opsione për realizimin e  Celica të re.

Njëri nga metodat që modeli me të njëjtin emër serish të dalë në treg, është që Toyota të lansojë një automobil plotësisht të ri, i cili do të ishte model bazik sportiv në programin e  prodhimit të prodhuesit japonez.

Në këtë rast, njëjtë sikur te versionet e kaluara të Celica, edhe ky model do të bazohej në platformën e re  mekanike TNGA.

Toyota tashmë ka bërë me dije se GT86 i ri do të arrijë në vitin 2019 dhe në partneritet me Subaru, me ndihmën e së cilës u krijua gjenerata e parë e modeleve Toyota GT86/Subaru BRZ.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 15:06  | L.E. | 726 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.