« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Jakimovski shkarkohet nga SELEK
selek.jpg

Shkup, 19 shtator - Ish shef i kabinetit të Sasho Mijallkov, Toni Jakimovski është shkarkuar nga funksioni drejtor i Rjetit për antikrim ndërkombëtar SELEK. Jakimovski u shkarkua nga Këshilli në SELEK, përmes votimit të fshehtë. Pro shkarkimit të tij votuan 11anëtarë dhe asnjë kundër. Toni Jakimovski është i akuzuar në rastet Target dhe Fortesa të PSP-së, ku duhet të jepet përgjigjja se kush ka përgjuar në mënyrë ilegale në Republikën e Maqedonisë.

Toni Jakimovski ka mbetur pa pasaportë prej kur gjykata ka vendosur që ti merret dokumenti i udhëtimit për shkak të mundësisë së arratisjes nga shteti.

Përveç Jakimovskit në rastet Fortesa dhe Target janë të akuzuar edhe Goran Grujevski dhe Nikola Boshkovski, të cilët tanimë 2 muaj janë në arrati.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 12:10  | Xh.I. | 1,767 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Pamje të rënda » Vrasja e maturantit Angel Petrovskit në vitin 2014 në Gjorçe Petrov
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Tvrdokorni”: Arrestime të ish-funksionarëve dhe pritet sulm ndaj djalit të Ivanovit?!
James Pardew: Kur ia lejon gjuhën një populli kaq të madh e forcon vendin!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.