« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Nga mesnata rriten çmimet e derivateve
derivate.jpg

Shkup, 18 shtator- Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjellur vendim që nga mesnata  të ketë çmime të reja të derivateve, transmeton Zhurnal. 

Në pajtim me vendimin e ri, çmimi i EUROSUPER BS-95 do të jetë 63,5 denarë për litër. Çmimi i shitjes me pakicë i EUROSUPER BS-98 do të jetë 65 denarë për litër.

Një litër EURODISEL (D-E V) do të kushtojë 49,5 denarë, përderisa çmimi i ri i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) do të kushtojë 38,5 denarë për litër.

Me vendim të KRRE mazuti M-1 HC do të rritet për 0,656 denarë për kilogram dhe ai do të blihet me çmim prej 24,537 denarë për kilogram.

KRRE konstatoi çmimin e ri për shkak të lëvizjeve të çmimit mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botërorë në 14 ditët e fundit dhe uljes për 0,759 përqind të kursit të dollarit në raport me denarin, transmeton Zhurnal.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.09.2017, 13:30  | L.E. | 4,244 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.