« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Hahn: 2025-ta, viti i Ballkanit perëndimor
Projekti për pjesëmarrje civile të USAID-it do t`i shpallë fituesit e 26 granteve
132540636.jpg

Shkup, 14 shtator - Projekti për pjesëmarrje civile (PGU) и USAID-it sot do t'i shpallë fituesit e 26 granteve qëllimi i të cilave është që të përforcohet lidhshmëria ndërmjet qytetarëve dhe Qeverisë përmes mbështetjes së përfshirjes konstruktive dhe pozitive të organizatave civile dhe aleancave dhe të rinjtë në diskutime për politika publike, sigurim të shërbimeve publike dhe zhvillim të komunitetit.

Shuma e përgjithshme e 26 granteve të cilat do të promovohen arrin mbi një milion dollarë amerikanë.

 

Në ngjarje fjalim do të mbajë përfaqësuesi i USAID-it në Maqedoni Dekvid Atberi dhe do të prezantohet video me përshkrim të shkurtër të organizatave, qëllimet dhe aktivitetet e tyre. Videoja është e përgatitur nga vetë grantistët dhe është përbërë nga ana e Projektit të USAID-it për pjesëmarrje civile.

 

Pas përfundimit të prezantimit, të pranishmit do të kenë mundësi të kuptojmë më shumë nga ky projekt i USAID-it dhe grantistët përmes disa këndeve tematike. Do të shpërndahet edhe Kalendar për thirrje të hapura të planifikuara për grante.

Ngjarja është pjesë e Javës së organizatave civile të mbështetur nga Projekti për pjesëmarrje civile të USAID-it - seri të ngjarjeve të cilat e promovojnë punën e organizatave civile para opinionit më të gjerë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 10:08  | Xh.I. | 498 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
« Varrosen mbetjet mortore të masakrës së vitit 1913 » Ahmeti: Gjenocidi i Çubrilloviçit tentoi të shfarosë popullin shqiptarë, Lika: E kaluara e dhimbshme ka qenë e drejtë
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.