Partitë me "alamet" aktivitete për të fituar zemrat dhe votat e qytetarëve
A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
Zhernovski përjashtohet nga PLD-ja
adrej.jpg

Shkup, 14 shtator - Komiteti Qendror i Partisë Liberale Demokratike (PLD) mbrëmë deklaruan se Andrej Zhernovski, kryetari i Komunës Qendër-Shkup, nuk është më anëtar i PLD-së, pas deklarimit të tij se ai kalon në rradhët e LSDM-së.

Komiteti Qendron vendosi që të përjashtojë Zhernovskin nga organet dhe trupat e partisë.

Siç shkruajnë portalet një gjuhën maqedonase, Komiteti Qendror i PLD-së i dëshiron Zhernovskin fat në partinë e re, kurse  LSDM-ja i dëshiron që të mos i paraqitet edhe një herë rasti i Stevçe Jakimovskit.

Zhernovski ishte udhëheqësi i PLD-së nga viti 2011 deri në vitin 2015.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 10:13  | A.SH | 3,726 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
Enca Haxhia në tuta të kuqe, i duket gjoksi por edhe… (FOTO)
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË jo?!
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.