Pyatt: Tani është koha ideale për zgjidhjen e çështjes së emrit
Butaris: Botëkuptimi se Maqedonia është vetëm greke është shumë i keq
« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Mustafa: Nuk pajtohem që dikush të vijë në pushtet duke kallë shtëpi
auto_Isa-Mustafa1505247357.jpg

Prishtinë, 13 shtator - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk e sheh vetën fajtor për mos arritjen e marrëveshjes me Lëvizjen Vetëvendosje.

 

Mustafa edhe sot nuk beson në një skenar të mundshëm me Albin Kurtin kryeministër, ndonëse, theksoi ai, në politikë asgjë nuk është e pamundur.

 

"Vështirë do ta kisha parë këtë, në këtë situatë ka qenë e vështirë por sigurisht që në politikë nuk është asgjë e pamundur", ka thënë ai në Rubikon.

 

"Në asnjë moment nuk pajtohem se dikush duhet te vijë në pushtet duke kallë shtëpi, me metoda të diskrecionit, të pabesa, të thyerjeve të marrëveshjeve, te tillëve duhet tu thuhet në sy... Isha më shumë i interesuar që të krijohet ura, të gjejmë rrugëdalje, harmonizim. Edhe sot e shoh të arsyeshme t’i përsëris ato që i kanë në mënyrë që mos të bëhen më, edhe dje e kam uruar z. Haradinajn, që mos t’i ndodhin ato që më kanë ndodhur mua", ka thënë ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | Z.H. | 643 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.