Antarësimi në NATO, një goditje e madhe nga Maqedonia e vogël për Rusinë
« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Dy nga veshjet që e karakterizojnë Shkurte Fejzën (Foto)
shkurteFejza.jpg

Shkurte Fejza emër i madh në artin muzikor shqiptar. 

Është ajo e cila i qëndroi besnike këngës së mirëfilltë shqipe, shkruan “Kosovarja”. Shkurte Fejza që nga paraqitjet e saj të para publike, u shfaq me veshje kombëtare.

Dhe duket se ende ajo e mban këtë qëndrim në raste speciale, ku nuk i harron veshjet tona tradicionale. Përveç këngëve dhe muzikës së saj e cila ka ngjyrë patriotike e kombëtare, Shkurta ia ka kombinuar bukur mirë edhe veshjen këngëve që i ka kënduar.

Shkurtën si njërën ndër këngëtaret tona më popullore edhe në stil.

Veshjet përveç që janë kombëtare, ato janë edhe të kushtueshme në kosto, ngase janë punim dore.

E, siç po shihet, kur Shkurta i vesh veshjet kombëtare i bën edhe më të mira ato.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:07  | L.E. | 966 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
Një fanse e zjarrtë nga Azia për Interin – FOTO
Mbani një gotë ujë afër, mund të alivanoseni nga këto të pasme më të mira në planet
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.