« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Historike: 19 vjet pasi ia vranë babanë, vajza mban fjalim emocionues
rudina.jpg

Tiranë, 13 shtator - Plot 19 vjet pas vrasjes të heroit të demokracisë, Azem Hajdari, dje në parlamentin e Shqipërisë ka folur për herë të parë vajza e tij, Rudina Hajdari.

Në fjalën e saj, Rudina e ka quajtur nder dhe privilegj praninë e saj në Kuvend, duke theksuar se mosrespektimi i këtij institucioni është mosrespektim ndaj atyre që nuk janë sot.

Ajo u ndal edhe te qeveria e re, duke thënë se është fatale për Shqipërinë që të shkrihet Ministria e Integrimit, shkruan gazeta “Zëri”.

“Shkrirja e Ministrisë të Integrimit për mua është gabim fatal. Do t’i shërbente anëtarësimit në BE. Ju e dini se negociatat e Kroacisë për të qenë në BE zgjatën nëntë vjet. Ministria e Integrimit do të lehtësonte këtë proces. Të flasësh në këtë podium është vërtetë privilegj. Shqipëria ka paguar një çmim të rëndë për demokracinë. Mosrespektimi i këtij Kuvendi është mosrespekt ndaj atyre që nuk janë sot. Detyra jonë është të ndërtojmë plane mbi parime të besueshme dhe afatgjate. Jam e nderuar që flas sot përpara jush si bija e Azem Hajdarit”, tha ajo.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 09:14  | Xh.I. | 1,260 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.