« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
Anulohet raundi i katërt i negociatave për Bregzitin
133237563.jpg

Qeveria britanike sot kumtoi se do të shtyhet raundi i katërt i negociatave mes Brukselit dhe Londrës për tërheqjen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Në kumtesë theksohet se negociatat e reja janë shtyrë për një javë, gjegjësisht do të fillojnë më 25 shtator.

Zëdhënësi i Kabinetit të kryeministres britanike Tereza Mej  deklaroi se vendimi për shtyrjen e negociatave është vendim i përbashkët i Britanisë së Madhe dhe i BE-së.

Shtyrja e negociatave është bërë me qëllim që t'u jepet më shumë kohë ekipeve negociuese për ndërtim të hapësirës për fleksibilitet, e me këtë edhe për sigurimin e progresit në tërë procesin negociues.

Raundi i tretë i javës së kaluar, përfundoi pa progres dhe me mospajtime të hapura dhe akuza të ndërsjella të të dy palëve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 16:30  | Z.H. | 221 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.