Antarësimi në NATO, një goditje e madhe nga Maqedonia e vogël për Rusinë
« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Përfundon mandati i Komisionit për lustrim
Screenshot_3_15.jpg

Shkup, 13 shtator - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot konstatoi skadimin e mandatit të Komisionit për verifikimin e fakteve, i njohur si Komisioni për Lustrim.

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi sqaroi se Komisioni për Verifikimin e Fakteve në bazë të nenit 5 paragrafi 3 të Ligjit për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për përcaktimin e kushtit për kufizimi e ushtrimit të detyrës, qasje në dokumente dhe publikim të bashkëpunimit me autoritetet e sigurisë së shtetit, deri tek Kuvendi ka dorëzuar informacionin në lidhje me punën e tij për periudhën nga 15 janari i vitit 2009 deri më 31 gusht të vitit 2017 dhe se ky informacion u është dërguar edhe deputetëve më 29 gusht.

Në bazë të këtij informacioni, shpjegon Kuvendi i Republikës së Maqedonisë,në seancën e ardhshme pa shqyrtim do të miratohet përfundimi i mandatit të Komisionit për verifikimin e fakteve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 13:00  | A.SH | 818 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
Një fanse e zjarrtë nga Azia për Interin – FOTO
Mbani një gotë ujë afër, mund të alivanoseni nga këto të pasme më të mira në planet
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.