« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Rama, demokratëve: S’keni parë gjë akoma
ram1_1.jpg

Tiranë, 13 shtator - Para se deputetët të votonin programin e qeverisë Rama 2, kryeministri Edi Rama iu drejtua opozitës dhe kreut të saj me një replikë të gjatë për gjithë sa tha nga foltorja.

Ndërsa betohej se oferta e tij për PD-në ishte e sinqertë, Rama përsëriti edhe njëherë shprehjen e 4 viteve më parë, “S’keni parë asgjë akoma”, por në një kontekst tjetër nga ai i atëhershmi.

“U tha truk, hile, hipokrizi, nuk më vjen keq, nuk keni faj që nuk e besoni se është hapje e vërtetë ndaj jush e ndërtuar si qasje e re mbi cfarë unë dhe ne kemi mësuar në 4 vjet. Ky është vetëm fillimi i fillimit, dora jonë do vazhdojë të shtrihet ndaj jush dhe s’keni parë gjë akoma. Më vjen keq që unë nuk bëra dot asnjë dallim mes fjalëve tuaja sot e atyre që thatë po këtu 4 vjet më parë, nuk cuditem, mirë nuk më vjen që nuk e sfiduat dot qeverinë e re, mor po asnjë fjali të re”, tha Rama, shkruan Lapsi.al.

Rama iu përgjigj akuzave për blerje e vjedhje votash në zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi.

“Më akuzuat mua për blerje votash dhe vjedhje në zgjedhjen e Rucit, nuk cuditem as faj nuk u vë dot, duket se kultura e mohimit të realitetit ju është bërë sëmundje. Humbët 140 mijë vota, tani vini këtu, 13 veta mangut nga ç’ishit kur shkuat në zgjedhje me konkluzionin që ne me 9 vetë plus nga cfarë ishim qenkemi në panik se na ka brakisur populli. Si mund ta kuptoni ju programin tonë, kur nuk jeni në gjendje të shikoni këtë fakt aq tronditës. Edhe Basha ishte në fjalën e vet ishte një kopje e tronditur e udhëheqësit të republikës së re, më duket se kishte më shumë hallin këtu të mundte fantazmat e Patozit dhe Jozefinës që e akuzojnë dhe kërcënojnë nga penxherët e Zukenbergut, sesa të paraqiste në replikën e tij me kohë të barabartë me timen vizionin e opozitës, ligjërata me play back e cadrës së lirisë ishte si gjella e mbetur nga dreka për ta ngrënë në darkë, sa i madh paska qenë ai kazan, mbarojeni dhe kthehuni në realitetin produktiv”, tha ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.09.2017, 12:56  | Xh.I. | 345 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.