« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
15 vende fillojnë manovrat ushtarake
unnamed-1-105-933x445.jpg

 

Manovrat ushtarake ku marrin pjesë ushtarakë nga 15 vende, përfshirë dhe SHBA-të, filluan sot në Ukrainë, në një kohë që ushtria ruse po përgatitet të kryejë manovrat e saj në kufijtë e Bashkimit Evropian.

 

“Manovrat e përvitshme ‘Rapid Trident’ që zhvillohen deri më 23 shtator në Javoriv, një qytet në perëndim të Ukrainës, kanë mbledhur 2500 trupa, një numër i pazakontë”, njoftuan zyrtarët ukrainas të mbrojtjes në një komunikatë.

 

“Sot, mbështetja juaj është shumë e rëndësishme për ne. Eksperienca e kolegëve tanë është shumë e çmueshme për ushtrinë ukrainase”, deklaroi me këtë rast kolonel, Sergei Litvinov, i cili bashkëdrejton këto manovra.

 

Këto manovra kanë filluar disa ditë para manovrave “Zapad 2017” (Perëndim 2017) që do të zhvillohen në Rusi dhe në Bjellorusinë fqinje duke rritur shqetësimin e vendeve baltike dhe të Polonisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 09:30  | Z.H. | 691 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Mbi 10 kandidat pretendojnë për kryeshef policie në Tetovë
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Cipras: Nacionaliteti maqedonas nuk ka ekzistuar asnjëherë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.