"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Rjabkov: Rusia nuk ka zgjidhje përveç ta padisë SHBA-në
132392892-480x320.jpg

Rusia nuk do ta prolongojë fjalimin në gjykatë për shkak të situatës me pronën diplomatike ruse në SHBA, por përkundrazi këtë do ta bëjë sa më shpejtë, deklaroi zëvendësministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Rjabkov.

 

“Këtë do ta bëjmë shpejtë, nuk do ta prolongojmë këtë çështje”, theksoi Rjabkov pas takimit me zëvendëssekretarin amerikan të shtetit, Tomas Shenon në Helsinki.

 

Ai shtoi se tani për tani nuk ka kornizë konkrete kohore për padinë.

 

“Rusia nuk ka mundësi tjetër përveç ta padisë qeverinë amerikane”, theksoi Rjabkov.

 

Autoritetet amerikane më 2 shtator i kanë mbyllur konsullatën e përgjithshme ruse në San Francisko, misionin tregtar në Uashington dhe zyrën e tij në Nju-Jork, objekte në pronësi të Qeverisë ruse.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 09:24  | Z.H. | 338 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.