Pyatt: Tani është koha ideale për zgjidhjen e çështjes së emrit
Butaris: Botëkuptimi se Maqedonia është vetëm greke është shumë i keq
« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Trump ngushëllon Meksikën, pas vërejtjes së bërë nga një gazetar
trump-1_3.jpg

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Presidenti Trump e kishte në plan të thërriste Presidentin meksikan, Enrique Pena Nieto, për t’i shprehu ngushëllime mbi termetin që tronditi Meksikën javën e kaluar.

 

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Huckabee Sanders, u pyet nga një gazetarë se pse Trump nuk e kishte ngushëlluar Meksikën mbi tërmetin që la të vdekur rreth 100 persona, transmeton portali arbresh.info

 

“Në të vërtetë telefonata është planifikuar të bëhet sot, pas disa orësh”, ka thënë ajo.

Meksika hoqi dorë nga oferta e mëparshme për të ndihmuar viktimat e prekura nga uragani Harvey, pasi vendi u trondit nga fatkeqësia natyrore.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 23:05  | T.E. | 651 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.