ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve
LSDM pro një njësie zgjedhore, BDI kundër

 

Lajme nga Maqedonia
Odri Glover, shefe e re e misionit të OHIDR në Shkup
67216-701x379.jpg

Shkup, 12 shtator - Misioni i OHIDR që mbikqyr procesin zgjedhor në Maqedoni nga kjo javë është në vend dhe do të mbajë këto ditë pres konferencë për shtyp, transmeton Zhurnal.mk

Këtë mision do e drejtojë Odri Glover nga Britania e Madhe. Ajo është avokate e të drejtave të njeriut dhe ish agjente britanike në këtë temë para Komsionit Europian dhe Gjykatës për të drejtat dhe liritë e njeriut.

Në këtë periudhë ka qenë dhe drejtor i Zyrës për instutit demokratik dhe të drejta të njeriut në Varshavë nga 1994 deri në vitin 1999. Më pas ka drejtuar delegacionin e Britanisë së Madhe në Komisionin për të drejtat dhe liritë e njeriut në Kombet e Bashkuara nga viti 1998 deri në vitin 2003. Pas vetes ka mbi 10 procese zgjedhore që i monitoron.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 19:48  | T.E. | 541 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<