Antarësimi në NATO, një goditje e madhe nga Maqedonia e vogël për Rusinë
« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
PSG nuk i trembet hetimit nga UEFA, Al-Khelaifi: Rritje e madhe të ardhurash
auto_nintchdbpict00034397578711505220563.jpg

Paris Saint-Germain nuk i trembet ndonjë ndëshkimi të mundshëm të UEFA-s.

 

Organi më i lartë i futbollit europian, duket se është gati të nisë hetimin për klubin parizien, pas supergoditjeve që drejtuesit e skuadrës realizuan gjatë merkatos verore, shkruan SYRI.net.

 

Në lidhje më këtë çështje ka reaguar dhe Presidenti i PSG-së, Naser Al-Khelaifi i cili në një intervistë për “Telegraph” tha:

 

"Ne kemi punuar shumë për gjashtë vitet e fundit për të ndërtuar të ardhurat e klubit. Jemi rritur me anë të biletave, sponsorizimit, ditëve të ndeshjes dhe nga të drejtave televizive. Nga 90 milionë euro që ishin më parë këto dy sezonet e fundit të ardhurat janë arritur në 500 milionë euro”.

 

"Tani ne planifikojmë të vazhdojmë të rrisim të ardhurat tona nga 20 në 40 për qind. Kemi një vit për të përmbushur kriteret e FFP. Ne kemi afat deri më 30 qershor 2018. Kështu që unë u them të gjithë: qetësohuni dhe mendoni për projektin tuaj. Ne mendojmë për ndërtimin e projektit tonë", u shpreh ai.

Al-Khelaifi shpjegoi se si popullariteti i Neymar po ndihmon për të paguar tarifën e madhe.

 

"Unë fola me pronarin e Globo TV në Brazil dhe ai më tha: "E mendon sa njerëz në Brazil kanë parë paraqitjen e Neymar, vetëm prezantimi, jo ndeshjen e parë?”. Thashë: "pesë milionë? "Ai tha" jo ". Thashë '10 milion? 'Ai tha' jo sërish, por ishin 85 milionë”. Është e mrekullueshme. Isha në SHBA javën e kaluar dhe pashë fanellën e Paris Saint-Germain kudo. Është e njëjta gjë në Azi dhe në Amerikën Latine dhe në Lindjen e Mesme. Ndeshja e parë e Neymarit ndaj Guingamp u transmetua në 183 vende. Ishte e mahnitshme për Francën dhe ligën franceze”, përfundoi ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 16:03  | Z.H. | 622 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
Një fanse e zjarrtë nga Azia për Interin – FOTO
Mbani një gotë ujë afër, mund të alivanoseni nga këto të pasme më të mira në planet
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.