Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Shqipëria në Samitin Botëror kundër Terrorizmit
auto_da08d567-f5f5-4e74-aa70-311035049f43_1505215569-14176241505215897.jpg

Tiranë, 12 shtator - Nga data 11-15 Shtator në Herzliya, Telaviv Izrael zhvillon punimet Samiti Botëror kundër Terrorizmit.

 

Në këtë aktivitet të rëndësishëm marrin pjesë personalitete të larta të politikës dhe agjencive ligjzbatuese e inteligjente nga mbarë bota.

 

Në këtë Samit, Shqipëria u përfaqësua nga një delegacion i Policisë së Shtetit i kryesuar nga Drejtori i Drejtorisë së Antiterrorit Drejtues i Parë Gledis NANO. 

 

Gjatë punimeve të këtij samiti pritet të merren vendime të rëndësishme në drejtim të forcimit të bashkëpunimit për shkëmbimin e informacionit dhe rritjen e ndërgjegjësimit për rrezikun që i kanoset mbarë qytetërimit nga ky kërcënim.

 

Në dy ditët e para delegacioni shqiptar ka zhvilluar një sërë takimesh me drejtues të ICT( Instituti Ndërkombëtar kundër Terrorizmit) dhe me agjencitë ligjzbatuese homologe Izraelite të luftës kundër terrorizmit. 

 

Gjatë këtyre takimeve u shpreh gatishmëria e palëve për të mbështetur strukturat e antiterrorit me trajnime dhe logjistikë bashkëkohore si dhe asistencë për ndjekjen e rasteve specifike me interes të përbashkët.

 

Në ditët në vijim do trajtohen kërcënimet aktuale dhe masat për t'ju kundërpërgjigjur bashkërisht fenomenit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 15:44  | Z.H. | 286 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.