« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Nasip Naço: Rama vetë Zot, vetë shkop, LSI pret zbatimin e Vettingut
cache-210-166-strict-301650.jpg

Tiranë, 12 shtator - Ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço deklaroi se LSI do të mbështesë zbatimin e reformës në drejtësi dhe integrimin e vendit në BE.
 
Deputeti i LSI, theksoi se kjo shumicë është ‘vetë Zot dhe vetë shkop’, mund të trafikojë edhe deputetë sezonalë, por vetë do të mbajë përgjegjësinë.
 
Policët e Rilindjes kishin hequr kapen dhe kishin dalë për vota në Berat në 25 qershor. Por, ne nuk do të bllokojmë asnjë ditë procesin e integrimit në BE. Do të mbështesim cdo ligj që lidhet me integrimin.
 
Pas shkrirjes së ministrive të drejtuara nga LSI,  duke të them faleminderit që nuk shkritë edhe ministrinë e Drejtësisë.
 
Si ish-ministër Drejtësie kemi proceduar 44 gjyqtarë, por nuk gjetëm mbështetje në KLD për shkarkimin e disa prej tyre.
 
Presim rezultatet e para të Vettingut, detyra jonë është që të mbështesim pa rezerva reformën në drejtësi.
 
Për 4 vite qeverisëm me PS, por bëmë edhe oponencë. Kjo shumicë është ‘vetë Zot dhe vetë shkop’, mund të trafikojë edhe deputetë sezonalë, por vetë do të mbajë përgjegjësinë
” tha ai.
 
Ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço, zbuloi edhe një “sekret”. Naço rrëfen se një mik socialist e ka pyetur si mund të ngrihet kundër PS, kur 4 vite ishin në bashkëqeverisje.
 
Dhe unë i them mikut tim se deri dje ne kemi bërë oponencë edhe brenda qeverisë, sot të jemi të destinuar të bëjmë opozitën sepse këtë rrugë zgjodhëm në fushatën elektorale. Nuk  është abuzim të thuash se sot shqiptarët janë më të varfër” tha Naço.


dy.b/shqiptarja.com

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 14:43  | Xh.I. | 248 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.