« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
« Analistët » Zaev me retorikë "neutralizon" zërat kritik
Rumenigge e godet keq Lewandowskin: Kush do që kritikon klubin ka probleme me mua
lewa-1-1-780x439.jpg

Drejtori i Bayern Munichut, Karl – Heinz Rummenigge, ka shpërthyer në mënyrë të paprecedent ndaj sulmuesit, Robert Lewandowski.

 

Leëandoëski ishte ai që për Der Spiegel doli duke kritikuar politikat transferuese të klubit bavarez.

 

Dhe, është Rummenigge ai që ka shpërthyer në një intervistë për Bild, duke thënë se Lewandowski po nxitet nga agjenti i tij.

 

 

“Është vërtet mëkat, nëse ai e sheh në këtë formë. Besnikëria është në ADN-në e Bayernit dhe është shumë me rëndësi për tifozët tanë”.

 

“Për një kosh të gjatë ne kemi pasur një filozofi serioze dhe të suksesshme e cila na solli shumë sukses. Unë i qëndroj besnik mendimit të kancelares e cila ka thënë se duhet të ulen shumat transferuese duke u rregulluar dhe reduktuar”.

 

“Natyrisht se Robert ishte irrituar nga transferimet e PSG-së. Ai është i punësuar nga ne si futbollist dhe fiton shumë para. Më vjen keq për atë që ka thënë”.

 

 

“Kush do që publikisht kritikon klubin ose bashkëlojtarët e vet do të ketë telashe me mua personalisht. Ai tashmë ka bërë komente të këqija szonin e kaluar pas ndeshjes ndaj Freiburgut, kur ai pohoi se nuk na ka përkrahur sa duhet”.

 

 

“Unë nuk mendoj se vullneti i lojtarit e vetëbesimi është kaq i madh. Ai e sheh këtë edhe në kontratën e tij. Ai ka nëshkruar deri në vitin 2021 dhe nuk ka klauzolë”.

 

“Por, shumë herë agjenti i tji është udhërrëfyes i tij. Edhe këtu ishte rasti kësaj radhe. Intervista ishte organizuar me vetëdije përreth Bayernit për të kritikuar Bayernin dhe agjenti e dëmton Robertin me këtë gjë”, deklaroi Rummenigge.

Përçarjet mes Bayernit dhe Leëandoëskit filluan vitin e kaluar kur ai pohoi se nuk u përkarh mjaft nga klubi për t’u shpallur goalshënuesi më i mirë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 14:38  | Xh.I. | 458 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.