« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
« Analistët » Zaev me retorikë "neutralizon" zërat kritik
Ekipet më të shtrenjta të këtij sezoni – shuma që së shpejti mund të prekin miliardin (Foto)
neymar-13-780x439_1.jpg

Futbolli evropian këtë sezon po përjeton një natyrë krejt tjetër të ekzistimit.

 

Transferimi i Neymar te PSG për 222 milionë euro ndryshoi totalisht tregun e transferimeve duke shtyrë shumë klube të investojnë me shuma marramendëse.

 

Kështu, nuk do të jetë larg dita kur klubet do të jenë të realizuara për një vlerë prej një miliard eurosh.

 

Sipas një liste të fundit të publikuar në mediat botërore, manchester City është klubi më i shtrenjtë në botë i cili ka kushtuar 853 milionë euro, plot 242 milionë më shtrenjt se sezonin e kaluar.

 

Paris Saint-Germain është ekipi i dytë më i shtrenjtë me 850 milionë euro, me një rritje të kushtueshmërisë prej plot 395 milionë eurosh këtë verë.

 

 

United është në vendin e tretë me 784 milionë euro, kurse aty pari janë Chelsea dhe Barcelona që kanë investuar mbi 150 milionë euro këtë verë dhe kanë vlerë prej rreth 650 milionë euro.

 

Befasi vërehet te Interi dhe Real Madridi që kanë rënie të kushtueshmërisë së skuadrave të tyre.

 

Sipas Mourinhos, Neymari determinoi në masë të madhe tregun e transferimeve.

 

Drastike është rënia e kushtueshmërisë te Real Madridi prej 138 milionë eurosh dhe tash klubi mbretëror kushton vetëm 497 milionë euro.

 

Interi ka vlerë vetëm 268 milionë euro, plot 27 milionë më pak se sezonin e kaluar.

 

Pavarësisht investimeve të bëra, Real Madridi mbetet skuadra më e suksesshme e vitit të fundit. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.09.2017, 12:19  | Xh.I. | 274 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.