Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Ngjela: Ruçi është më i fortë se Rama. Mori më shumë se 2 vota nga PD
ngjela_2.jpg

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus tha se gramor Ruçi u zgjodh nga kryeministri Rama në krye të Kuvendit, në mënyrë që të vazhdojë marrëveshjen me Bashën dhe Berishën.

“Ruçi është më i fortë se Rama në atë parti. Nuk mund të vazhdonte marrëveshja Rama- Basha pa Ruçin, sepse Ruçi ka flamurin e partisë. Dhe për këtë gjë na kanë dhënë disa shenja. Meta nuk hyri në votim, atëherë pse hyri PD? Brenda PD ka pasur konflikte. Anastas Angjeli e shpalli hapur votën se kishte frikë nga kjo që ndodhi. Që të mos binte marrëveshja Rama- Basha dhe të pengojnë reformën në drejtësi, atëherë zgjodhën Ruçin”, tha Ngjela.

Ai tha se demokratët që votuan Ruçin, nuk janë dy por më shumë. Sipas tij ka shumë figura brenda PS që janë kundër Ruçit.

“Aritmetikisht na dalin dy emra nga PD, por mund të kenë qenë edhe më shumë, sepse mund të ketë pasur edhe nga PS që kanë votuar kundër tij. Ju thoni se ishin dy vota që rrodhën nga PD, por në fakt kanë rrjedhur më shumë”, tha Ngjela.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 23:40  | T.E. | 607 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.