« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
Rakiq: Kemi hyrë në qeveri për një jetë më të mirë të serbëve
rakiq_2.jpg

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka deklaruar se inkuadrimi i tyre në qeverinë Haradinaj është bërë me qëllim që tu sigurojnë serbëve një jetë më të mirë.

“Për fat të keq serbët nuk kanë qenë në gjendje të zgjedhin përfaqësuesit e tyre politik të shqiptarëve, por ajo që na bën të lumtur është se as shqiptarët nuk arritën të zgjedhin përfaqësuesit politik të serbëve”, tha Rakiq për TV Pink.

Kryetari i Listes Serbe tha se do të luftojnë për një jetë më të mirë të serbëve, duke përfshirë zhvillimin ekonomik dhe kthimin e të zhvendosurve, transmeton lajmi.net

Duke folur për kritikat e opozitës serbe për hyrjen në qeverinë HAradinaj, ai ka thënë se kritikuesit as nuk e dinë ku janë vendet në të cilat jetojnë shumica serbe.

“Ata mund të kenë dëgjuar për Gazivodën por nuk e dinë ku është, ose për Ranillugun, Gorazhdecin e Shtërpcën. Nëse ju thoni t’i gjejnë në hartë ata nuk do të munden”, shtoi Goran Rakiq.

Lista Serbe në qeverinë Haradinaj ka arritur të merr tri ministri, duke përfshirë edhe atë të bujqësisë e cila do të udhëhiqet nga Nenad Rikalo.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 23:19  | T.E. | 247 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.