« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Kurti për 11 shtatorin: Mendimet tona për familjet e viktimave dhe popullin amerikan
73774E73-E6C1-4749-B67B-A6B668C36099_cx0_cy5_cw0_w1023_r1_s_1.jpg

Prishtinë, 11 shtator - Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka rikujtuar ngjarjen tragjike të 11 shtatorit të 16 viteve më parë, ku nga terroristët ishin goditur kullat binjake në SHBA.

“Sot bota mbarë përkujton sulmet terroriste që na tronditën të gjithëve, në 11 shtator të vitit 2001.”

“Mendimet tona shkojnë për familjet e viktimave, për popullin dhe shtetin amerikan”, ka thënë Kurti, transmeton Klan Kosova.

“Terrorizmi, i cili vazhdon të godasë ku mundet, mbetet sfidë për shoqëritë bashkëkohore. Por nëse popujt qëndrojnë krah për krah, në solidaritet e ndihmë për njëri-tjetrin, për terroristët do të jetë gjithnjë e më e vështirë”, ka shtuar ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.09.2017, 13:15  | Xh.I. | 185 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.