« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Deputetja e vetme e PD nga Durrësi ulet për herë të parë në Kuvend
auto_20882289_1404287889649240_8634439319331147094_n1505023445.jpg

Tiranë, 10 shtator - Kjo legjislaturë e re e parlamentit që ka nisur zytarisht këtë të shtunë, ka sjellë emra të rinj dhe pak të njohur në sallën e Kuvendit. Një prej tyre që ulet për herë të parë në karrigen e deputetit është edhe Fatbardha Kadiu, deputetja e vetme grua e PD-së që ka dalë nga qarku i Durrësit.

“Sot në seancën e parë parlamentare.... përkrah qytetarëve protestues kundër rikthimit të figurave komuniste në krye të vendit”, shkruan Kadiu në faqen e saj në “Facebook” teksa publikon edhe këto dy foto të para të saj duke hyrë në ambientet e Kuvendit.

Në njërën prej tyre, deputetja e Durrësit shfaqet pas liderit të demokratëve, Lulzim Basha, ku ky i fundit rikthehet në Kuvend pas 6 vitesh. Një ditë me emocione duhet të ketë qenë kjo e sotmja, si për Bashën ashtu edhe për deputeten e re nga Durrësi.

Teksa iu shpreh mirënjohjen e thellë të gjithë atyre që i besuan mandatin e deputetit për të mbajtur për 4 vjet këtë detyrë të shenjtë dhe po aq të vështirë, Kadiu nuk harron t’i rikthehet akuzave të pazarit të shit-blerjes së votës më 25 qershor.

“Ka me qindra-mijëra shqiptarë që e duan vendin e tyre, që besojnë në vlerat demokratike europiane. Partia Demokratike është zëri juaj në kuvend për luftën kundër krimit, komunizmit, drogës dhe korrupsionit”, shkruan Kadiu, teksa zotohet në fund që: “Çdo ditë e imja do të jetë nën shërbimin tuaj”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.09.2017, 09:15  | Z.H. | 872 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.