Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..
Gjykimi i rastit “Monstra” do të starton më 12 Shkurt
LSDM do ti shikon vërejtjet e Ivanovit dhe do të vendos se si do të votojë për Ligjin..
Maveje: Nuk vij për paratë, por për të ardhmen e ndritur të klubit
Maveje-Tirana-470x383.jpg

Toni Maveje është përfundimisht lojtar i Tiranës. Nuk ka më vend për dyshime dhe pritet që shumë shpejt, ai të vijë në kryeqytet. Kontrata e mesfushorit nga Uganda do të jetë 2-vjeçare, por me opsion rinovimi për një tjetër vit.

Menaxheri i Tiranës, Hektor Çomo, i cili po negocion me lojtarët afrikanë, për mediat afrikane, ka rrëfyer detajet e marrëveshjes, shkruan Panorama.

“Ka disa çështje për të zgjidhur, por shumë shpejt ai do të fluturojë për në Shqipëri për t’iu bashkuar pjesën tjetër të ekipit”, ka thënë Çomo.

Sakaq, vetë lojtari tregon arsyen se përse zgjodhi Tiranën. “Kisha edhe shumë oferta të tjera veç Tiranës, por pasi bisedova me Hektorin, nuk hezitova.

Do bëhem pjesë e këtij projekti të madh. Nuk ka të bëjë me paratë, por e ardhmja e klubit duket e ndritshme. Është një klub i madh me shumë histori dhe gjithmonë kanë synuar një performancë më të mirë në Europë”, thotë Maveje, i cili mësohet se do të përfitojë afro 5 mijë dollarë në muaj.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.08.2017, 21:49  | T.E. | 1,203 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Bëhuni gati se bora dhe acari po vijnë, ja detajet
Rreziku “tek dera” për luftë, Suedia përgatit popullin
Deklarat e Ramës për Maqedoninë dhe Kosovën, "çmendet" Rusia
Nora ia lë në dorë Reneenë axhit Patris, shikoni si e ‘torturon’ ai!
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.