Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Tradhëtarë, Atdheu po digjet, ju kriheni !?

Aleksander Rena

Shikoj çdo ditë në media lajme se si flakët po përpijnë Shqipërinë dhe që nga Kryeministri e deri tek gjithologët që dalin nëpër debate televizive, nuk gjeta edhe nuk pash askund asnjë fjalë apo vepër të ndërmarr për t'i ardhë në ndihmë Atdheut në këto ditë të nxehta të motit Afrikan.

Flitet për takime, denoncime, pushime, urrejtje, seks, parada modelesh, korrupsion, udhëtime por edhe për shpenzime marramendëse dhe nuk flitet as për flakët e shumta, as për varfërinë që është ul tok, as për të sëmurët që po vdesin nëpër spitale pa ilaçet e tyre, nuk flitet as për numrin e njerëzve që po largohen si emigrant nga vendi i tyre, nuk flitet as edhe për gjënë më të vogël që s'do të habiste askënd.

Kjo shoqëria jonë e tradhëtarëve, e jeniçerëve agjentë, e shushunjave gjakpirëse që mendojnë ditë-natë vetëm për shalët e femrave seksi, për kontot e tyre bankare, për krevatet e moteleve të mbushura me petale trëndafilash ku mund të dërgojnë aty që nga konviktoret, sekretaret, dashnoret, shoqet e grave, vejushet e dëshpëruara, kushërirat e tyre të largëta, e deri tek vajzat e tyre kurva që shëtisin nëpër rrugët e Shqipërisë me makinat luksoze të baballarëve agjent dhe tradhëtarë kalibri!

Kjo punë nuk do shumë mend, kur sheh Kryeministrin që përfaqson Shqipërinë me atlete, kur sheh të përkëdhelurin e babit Xenin (Shkelzen Berishën) se përveç statusve në facebook, nuk di të bëj asgjë tjetër. Kur sheh të përkëdhelurin e sistemit Lulzim Bashën se si i ftoh vezët e tij përpara kondicionerit të zyrës duke bë kokrrën e qejfit me pseudo-opozitën. Duke pa Presidentin shkurtabiq dhe mafioz, që mendon çdo sekond për të ardhmen e karriges së tij dhe partisë me strategji lëvizje sipas interesit. Por edhe Mustafa Nanon që i'a këput një të shkruare se shqiptarët nuk paskan aspak lidhje me Ilirët por me serbët !? Ky dordolec, nuk e di se historia e Serbisë vjen prej çiftëzimit Ruso-Turk, shumë mijë vjet më vonë se në Albani të shqiptohet fjala Pellazg, Dardan, Ilir, Arbëri etj. Pra ky filo agjent i ortodoksisë e di mirë që prejardhja e tij nuk ka aspak lidhje me Ilirët, sepse ilirët do e kishin ekzekutuar si mutacion genetik me kohë, po të bëhej fjala për historinë e vërtetë! Por ky pedofil, aq di dhe aq bën, ose më saktë kështu e urdhërojnë sepse duhet të justifikohet pjata ku ushqehet!!

E nëse shohim pak më tutje se si restorantet shpërthejnë nga pa-kontrolli i gazit, apo liqenet, lumenjtë dhe detet mbushen plot e përplot nga ujërat e zeza e rrjeteve të amortizuara, apo rrjeteve të punuara me cilësi të dobët, ku tenderat apo konçesionet hidhen lum nëpër kushërinjë, familjarë, fis apo shoqëri, që në të shumtën e rasteve dalin kompani fantazma, kësaj i thonë; fshati digjet dhe kurvat krihen!

Tradhëtarë, Atdheu po digjet dhe ju po kriheni, mbase këtë keni dëshiruar me kohë. Që të shihni një Shqipëri të fundosur, të coptuar cop e çikë, të shkatërruar, pa njerëz nëpër këmbë që t'ju bezdisin apo t'ju pengojnë në masakrën tuaj. Ju këlyshët e kuçedrës që festoni shënd-e-verë, por që harroni se Shqipëria ju përket shqiptarëve dhe jo tradhëtarëve. Dita do t'ju vijë herët a vonë dhe deri atëherë bëni edhe pak qejf, vazhdoni!

 03.08.2017, 15:04  | B.M. | 2,153 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.