« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Dhjetë aksidente dje në Shkup, të lënduar shtatë persona
133776584-137237.jpg

Shkup, 31 gusht - Shtatë persona janë lënduar lehtë në gjashtë nga dhjetë aksidentet e ndodhura dje në Shkup, ndërkohë që katër aksidente tjera janë vetëm me dëme materiale, transmeton Zhurnal.mk

Gjatë ditës së kaluar policia ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh që kanë thyer rregullat mes të cilëve dhe dy shofer nën ndikim të alkoolit, 13 prej të cilëve nuk kanë respektuar shpejtësinë, 13 pa leje vozitje, 6 që nuk kanë përdorur sigurim ose telefon celular dhe 56 të tjerë për parkim të gabuar të makinës.

Janë sanksionuar edhe 23 këmbësorë dhe katër vozitës të motorcikletave. Nga SPB Shkup informojnë se sot do të mbahen edhe ligjërata të komunikacionit me pjesëmarës në komunikacion.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 31.08.2017, 19:41  | T.E. | 516 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.