Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Drejtori i "Xheneral Elektriks" për EJL në takim me MEPSO-n
mepsoo_1.jpg

Shkup, 31 gusht- Drejtori i përgjithshëm i MEPSO-s Sasho Vasilevski, sot pati takim pune me Gaetano Masara, drejtori i Evropës Juglindore për kompaninë internacionale "Xhenaral Elektriks", njërin nga prodhuesit më të njohur botëror të pajisjes elektroteknike dhe zgjidhjeve nga elektroindustria. 

Nga MEPSO informojnë se në takim që u mbajt në drejtorinë, ishin këmbyer përvoja nga bashkëpunimi i deritanishëm ndërmjet të dyja palëve dhe janë këmbyer mendime për projektet aktuale dhe vijuese në rrjetin e transmetimit dhe në sistemin elektroenergjetik.

Përfaqësuesit e "Xheneral Eletriks" treguan interes për investime në energjetikë në sistemin energjetik, ndërsa janë këmbyer edhe mendime lidhur me rregullativën që e rregullon sektorin elektroenergjetik.

Ky takim është pjesë e vizitës së Masaras në Republikën e Maqedonisë me ç'rast janë realizuar takime dhe me përfaqësues më të lartë të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 31.08.2017, 15:56  | L.E. | 790 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.