« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10- vjetorin e Pavarësisë
Muffina me fruta
muffin.jpg

Përbërësit

1 banane

1 gote drithe tershere

2 lugë të gjellës mjalte

1 lugë të gjellës vanilje

1 lugë të gjellës kanellë

kripë

jogurt

luleshtrydhe

boronicë

pjeshka

Kivi

banane

çokollatë

ananas

 

Hapat

1 Në një pijat shtypëni bananën dhe i derdhni drithërat, vaniljën, kanellën, kripën dhe e përzieni.

2 Enët e muffinave i lyeni me vaj dhe e derdhni glazurën në të, i vendosni në frigorifer të qëndrojnë rreth 1 orë.

3 Pastaj i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius rreth 30 minuta.

4 Jogurtin e përzieni me mjaltë, e derdhni në secilën muffin, ndërsa zbukurimin e bëni me fruta.

Ju bëftë mirë!

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 27.08.2017, 11:11  | L.E. | 1,391 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Ish kryeministri » Georgievski: Emri i plotë Maqedoni më shumë e rezikon Bullgarinë se sa shtete tjera
« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.