« Analizë » LSDM-ja kishte synim pushtetin e jo interesat e shiptarëve
« Analistët » Opozita shqiptare është katandisur keq
« Ligji për amnisti » Nga burgu në liri dhe nga liria në burg
Biznesmeni Lazim Destani uron shqiptarët për 10- vjetorin e Pavarësisë
Kek trekëndësh
kek_5.jpg

Përbërësit

3 vezë

1 gote qumësht

1 gote sheqer

gjysme gote vaj

1 vanilje

1 Pluhur pjekje

2 gota miell

PËR SOS

2 gota qumesht arra kokosi

2 luge te gjelles sheqer

3 luge te gjelles kakao

kokos

Hapat

1 Vezët dhe sheqerin i tundëni mirë, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni.

2 Glazurën e derdhni në enën e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

3 Kekun e pjekur e preni në formë të trekëndshit, qumështin, kakaon, sheqerin e derdhni në një tenxhere në temperaturë mesatare.

4 Pas ftohjës së sosit, skajet e kekut i zhytëni në sosin e përgatitur pastaj në kokos.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.08.2017, 11:08  | L.E. | 2,074 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Ish kryeministri » Georgievski: Emri i plotë Maqedoni më shumë e rezikon Bullgarinë se sa shtete tjera
« Zhurnal mëson » Sdo ketë grup parlamentar nga Lëvizja Besa dhe PDSH
Fotografi e rrallë e Cimës, Lecit dhe Armend Rexhepagiqit e realizuar në Ulqin
Lajm i mirë për shoferët: Ulje e madhe e çmimeve të derivateve
Ahmeti në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.