"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Nikovski:Tërheqja e personelit nënkupton ndërprerje të mardhënieve diplomatike Shkup-Beograd
risto-nikovski-janevska-i_1.jpg

Shkup, 22 gusht - Ish diplomati Risto Nikovski vlerëson se qëndrimi i Maqedonisë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO është thjeshtë një “maskë” e veprimeve të fundit të Serbisë. Sipas bëhet fjalë për projekt të rrezikshëm për Maqedoninë.

"Në pyetje është ridefinimi, ose përfundimi i procesit pas shpërbërjes së Jugosllavisë dhe në këtë aspekt Serbia dëshiron të luajë rol më të theksuar. Të gjithë jemi të vetëdijshëm se Maqedonia është gjunjëzuar. Të gjithë e dimë se para një kohe kishte takim tre-palësh në Selanik midis Bullgarisë, Serbisë dhe Greqisë i cili tërësisht i dedikohej Maqedonisë: çfarë pritet, çfarë do të ndodhë në Maqedoni dhe kush çfarë roli do të ketë", deklaroi Risto Nikovski, ish diplomat.

Sipas Nikovskit, tërheqja e personelit nga ambasada e Serbisë në Shkup nuk është praktikë e dy fqinjëve që deri vonë kanë ruajtur raportet e mira dhe kjo sipas tij nënkupton ndërprerje e marrëdhënieve diplomatike.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 16:17  | Xh.I. | 1,943 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.