« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Kinematografi Pier Lom, fitues i çmimit për vepër jetësore "kamera e artë 300"në FIKF "Vëllezërit Manaki"
manaki.jpg

Shkup, 22 gusht- Kinematografi francez, i njohur botërisht, Pier Lom, është fitues i çmimit për vepër jetësore "Kamera e artë 300" e Edicionit të 38-të të Festivalit internacional të kamerës filmike "Vëllezërit Manaki", që do të mbahet prej 23 deri 30 shtator në Manastir.

Këtë sot në konferencë për shtyp e theksoi drejtori i Festivalit, Bllagoja Kunovski - Dore, i cili tha se karrierën e pasur të Lomit me më shumë se 100 filma, e karakterizojnë shprehje të llojllojshme vizuale dhe kinestetike. 

Lom ka fituar çmime të ndryshme të rëndësishme filmike: Bafta, çmimin e Akademisë filmike britanike, Sezarin francez për kinematograt më të mirë...

Dore shtoi se programi i Festivalit do të kumtohet në konferencë për shtyp në Manastir. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.08.2017, 14:50  | L.E. | 676 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.