Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Trajnim për mentorë në suaza të projektit për vetpunësim të nënave kryefamiljare
trajnim_2.jpg

Shkup, 21 gusht- Trajnime për mentorim dhe proces të mentorimit të  grave në biznes - grave mentore të ardhshme, do të mbahet sot në Shkup në suaza të projektit "Programi për (vetë)punësim të nënave kryefamiljare.

Projekti është i financuar nga Bashkimi Evropian, ndërsa e zbaton Shoqata e grave në biznes në partneritet me Konfederatën e Biznesit të Maqedonisë dhe Institutit për mbështetje menaxhuese.

Siç informojnë organizatorët, trajnimi do të mbahet në Zyrën për të rinj në Kumunën Qendër - Shkup, ndërsa është dedikuar për gratë, sipërmarrëse dhe menaxhere, të interesuara të kyçen në procesit e mentorimit, si mentore.

"Përmbajtjet e trajnimit përfshijnë aspektet, njohuritë dhe aftësitë e nevojshme për mentorim të suksesshëm. Në trajnim, me prezencë dhe prezantim, si mbështetje të aktiviteteve projektuese, do të bashkangjitet edhe një përfaqësues i APRM, me ç'rast gratë e ardhshme mentore drejtpërdrejtë dhe në hollësi do të njihen me aktivitetet dhe masat vijuese të APRM për (vetë)punësim", theksohet në kumtesë.

Ky trajnim është i dyti, nga tre të paraparat dhe është hyrje në mentorimin e target grupit të projektit, si pjesë përbërëse nga modeli gjithpërfshirës i projektit për mbështetjen e nënave kryefamiljare, veçanërisht viktimat e dhunës familjare

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 09:30  | L.E. | 1,231 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.