"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
« Dokument » Publikohen dokumenta ku qeveria e Gruevskit planifikonte ndërtimin e banesave për emigrantët
raskovski-1_1.jpg

Shkup, 21 gusht - Qeveria e drejtuar nga VMRO akuzon pushtetin aktual të LSDM se dëshiron të ndërtojë banesa sociale për emigrantët duke thënë se vendi ynë është zonë tranzit për këto njerëz, ndërkohë që sipas dokumentacionit të publikuar nga sekretari gjeneral i qeverisë Dragi Rashkovski, këtë vendim për ndërtimin e banesave për emigrantët ishte miratuar pikërisht nga qeveria e drejtuar prej Nikolla Gruevskit, transmeton Zhurnal.mk

Madje në dokumentacion tregohet edhe mendimi i dhënë nga ministria për transport dhe lidhje e dorëzuar në qeveri në vitin 2011 në bazë të informacionit për implementim të strategjisë për emigrant dhe të huaj nga ministria për punë dhe politikë sociale 2008-2015, ku shihet se qeveria parashihte të ndërtojë banesa për emigrantët.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 21:42  | T.E. | 3,823 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.