« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Maqedonia nga një “oazë” e përgjimeve në një “histori” europiane
Daçiq: Serbia mund të ndryshojë qëndrimin për emrin e Maqedonisë
ivica-dacic212.jpg

Shkup, 21 gusht - Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia mund të ndryshojë qëndrimin e saj rreth çështjes së emrit të Maqedonisë, nëse Shkupi zyrtar e ndryshon qëndrimi i të qenurit i përmbajtur gjatë votimit për anëtarësimin e Kosovës në UNESKO, transmeton Zhurnal.mk

"Nëse Maqedonia me të vërtet voton 'pro' anëtarësimit të Kosovës në UNESKO, dhe se për këtë është e vetëdijëshme se ajo është një goditje për Sërbin dhe popullin serb, presidentit Vuçiq do ti propozojë që Serbia në raport me emrin të cilin Serbia e ka paranuar Maqedoninë, po ashtu, edhe rreth çështjes së UNESKO-së, të ketë një pozicion ndryshe në Bashkimin Evropian. Kjo në mënyrë direkte do të ndikojë në raportet tona të mira fqinjësore", thekson Daçiq.

Daçiq për agjencin e Lajemve Tanjug theksoj se kryeministri Zoran Zaev, përveç se në deklarata publike për këtë temë, qëndrimin se Maqedonia është e përbajtur për këtë temë e ka potencuar edhe para kryeministres Ana Brnabiq në Tërst.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 19:01  | D.J. | 4,256 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Skandaloze » Të punësuar në Ministrinë e punës dhe politikës sociale këndojnë, kërcejnë dhe pijnë alkool (Video)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.