« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Maqedonia nga një “oazë” e përgjimeve në një “histori” europiane
Dy persona e kanë humbur jetën në një aksident rrugor në rrugën Shtip-Radovish (PLT)
133823701.jpg

Shtip, 21 gusht - Dy persona e kanë humbur jetën, ndërsa dy janë lënduar më rëndë është bilanci nga aksidenti rrugor që ka ndodhur në dalje të fshatit të Shtipit, Lakavica në rrugën magjistrale Shtip-Radovish.

Zëdhënësja e SPB Shtip, Gordana Panajotova pas ekspertizës së kryer, tha se sot në mëngjes në orën 6/40 minuta një automobil i markës "Folksvagen Sharan" nga arsye të panjohura deri më tani ka dalë nga korsia. Automjetin e ka drejtuar shoferi 41 vjeçar, i cili ka transportuar edhe tre udhëtarë të tjerë.

"Në vendin e ngjarjes, jetën e kanë humbur dy bashkudhëtarët e automjetit, të moshës prej 55 dhe 50 vjeçare që të dy nga fshati Radibush, Kriva Pallanka", thotë Panajotova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 18:22  | T.E. | 1,084 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Skandaloze » Të punësuar në Ministrinë e punës dhe politikës sociale këndojnë, kërcejnë dhe pijnë alkool (Video)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.