Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Maqedonia fitoi dy çmime në konkurs rajonal për biznese ekologjike
eeko.jpg

Shkup, 21 gusht- Maqedonia ka fituar dy çmime në një konkurs rajonal për biznese ekologjike, në konkurrencë të gjithsej 18 ideve nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Serbai dhe Bosnjë e Hercegovina. 

Idetë fituese platforma për shitje të vakteve të lira të ushqimit "Ushqim për të gjithë" dhe edukimi përmes eko-mesazheve iluzioniste "Eko-iluzion" do të përkrahen me nga 10.000 dollarë. 

Çmime fitoi edhe ideja malazeze "Kamp nën Ostrog" dhe Akademia e Kosovës "Platformë akademike". 

Në Maqedoni konkursi "Filantropi përmes ideve ekologjike", ka tre vjet me radhë e organizon shoqata për inovacione sociale "ARNO

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.08.2017, 12:09  | L.E. | 1,098 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.